Sinop · Rezervasyon Sistemi

Sinop Rezervasyon Sistemi: Kendi Sitenizden, Komisyonsuz

Otel, tur, restoran ve etkinlikler için çakışmasız takvim ve online ön ödeme destekli rezervasyon sistemi.

29.900 TL’den başlayan Sinop’a profesyonel hizmet
Sinop için Rezervasyon Sistemi hizmet görseli

“Müsait mi?” sorusuna gün içinde kaç kez cevap veriyorsunuz? Sinop’ta rezervasyonlu işletmelerin telefon trafiğinin büyük kısmı bu tek sorudan oluşuyor. Online rezervasyon sistemi bu yükü siteye devreder: takvim her an günceldir, dolu tarihler kapalıdır, çift kayıt imkânsızdır. Ekibiniz telefonda müsaitlik saymak yerine gelen misafirle ilgilenir.

Merkez ve Ayancık başta olmak üzere Sinop genelindeki işletmelerle aynı hizmet standardıyla çalışıyoruz. Sinop’taki işletmenizin doluluk ve gelir verileri raporlanır; hangi dönemde hangi fiyatın çalıştığını veriyle görürsünüz. Sinop’un turizm ve hizmet pazarında sağlıklı model karmadır — platformlar vitrin olarak kalsın, sadık müşteri ve tekrar satış kendi kanalınızdan aksın.

Kimler İçin Uygun?

Mantısı ve balık restoranlarıyla bilinen sezonluk turizm işletmeciliğine sahip işletmeler için rezervasyon aynı zamanda doluluk planlamasıdır: hafta sonu yoğunluğunu hafta içine yaymak, kampanyalı saatler açmak ve grup rezervasyonlarını kurala bağlamak panelden yapılır. Boş masa ve boş oda, geri gelmeyen gelirdir; sistem bu kaybı küçültür.

Sinop gibi Türkiye’nin mutlu şehri; kalesi ve temiz denizi ile yazın dolup taşan bir şehirde dijital görünürlük, yalnızca büyüklere değil doğru konumlanan her işletmeye kapı açar. Sosyal medyadan satan işletmeler kritik grup: Instagram DM’de rezervasyon almak, büyüdükçe yönetilemez hâle gelir. Profilinize koyacağınız tek bağlantıyla misafir; takvimi görür, seçer, öder.

Sinop’ta Öne Çıkan Sektörler

Yerel aramalarda “Sinop + rezervasyon” niyetli sorgular doğrudan satın alma sinyalidir: arayan kişi karar aşamasındadır. Sitenizde anlık rezervasyon imkânı, bu ziyaretçiyi telefon kuyruğuna sokmadan müşteriye çevirir. Rakibiniz “DM’den yazın” derken siz “şimdi ayırtın” dersiniz. Turizm, balıkçılık, tersane alanlarındaki hareketlilik; konaklama, yeme-içme ve aktivite işletmelerine düzenli talep taşıyor. Sistemli işletmede bu hatalar yapısal olarak imkânsızlaşır: takvim tektir, kurallar nettir, kayıtlar loglıdır.

Kullanım Senaryoları

Somut bir sezon günü: sabah panelde günün giriş-çıkış listesi hazır; öğlen yeni rezervasyon geldi, takvim kendini güncelledi, ön ödeme hesaba düştü; akşam yarınki misafirlere hatırlatma otomatik gitti. Telefon, yalnızca gerçekten konuşulması gereken işler için çaldı. Sezonu bu düzenle geçirmek, Sinop işletmeniz için ölçülebilir bir konfor ve gelir farkıdır. Örnek senaryolar: Sinop’taki bir butik otel, sitesinden aldığı rezervasyonlarla aracı komisyonunu düşürüyor; bir tur firması kontenjanlı turlarını tarih bazlı satıyor; bir restoran hafta sonu rezervasyonlarını ön ödemeyle garantiliyor ve gelmeme oranını düşürüyor; bir masaj salonu personel bazlı takvimle çift kayıtları bitiriyor. Raporlama karar aracınız olur: doluluk oranları, iptal sebepleri, kanal bazlı gelir ve dönemsel talep eğrileri panelde birikir.

Yerelde Karşılaşılan Sorunlar

Aracıya tam bağımlılık stratejik risktir: kurallar değişir, komisyon artar, hesabınız kısıtlanabilir. Kendi rezervasyon kanalınız bu riske karşı sigortadır; misafir verisi sizde birikir, kampanyayı kendi listenize yaparsınız. Platformları reddetmeden bağımlılığı azaltmak — önerdiğimiz strateji budur.

Rezervasyonlu işletmelerin klasik sorunları: çift kayıt, telefonda unutulan rezervasyon, gelmeyen misafir, defter-Excel karmaşası ve komisyon yükü. Sistemde iptal politikanız — kaç gün öncesine kadar, ne kadar iade — kurala bağlanır ve rezervasyon anında misafire açıkça gösterilir.

Çözümümüz

Mevcut siteniz varsa rezervasyon motorunu ona entegre ederiz; yoksa web sitesi ile birlikte tek projede kurarız. Villa ve konaklama işletmeleri için Ewreka Villa ürünümüz hazır ve denenmiş bir çözümdür; demo hesabıyla inceleyebilirsiniz.

Ewreka Digital Sinop dahil 81 ile kurulum ve destek verir. Sinop’taki işletmeniz için demo talebi oluşturun; çevrim içi sunumla aynı hafta dönüş yapıyoruz.

Sektörler

Sinop’ta hangi sektörlere hizmet veriyoruz?

Turizm Balıkçılık Tersane
Şeffaf Fiyatlandırma

Sinop için Rezervasyon Sistemi fiyatları

29.900 TL’den başlayan fiyatlarla — Türkiye genelinde aynı fiyat, şehir farkı ücreti yok.

Rezervasyon Sistemi

Kapsama göre fiyatlandırılır.

Teklif Al
Nasıl Çalışıyoruz?

Uzaktan ama yakın: adım adım sürecimiz

Tüm süreç çevrim içi toplantılar ve şeffaf raporlarla yürür; şehrinizden ofise gelmenize gerek kalmaz.

İhtiyaç Analizi

Hedeflerinizi, mevcut durumunuzu ve beklentilerinizi birlikte netleştiriyoruz.

Planlama

Kapsamı, takvimi ve teslimleri içeren proje planını onayınıza sunuyoruz.

Tasarım

Markanıza özel arayüz tasarımlarını hazırlayıp geri bildirimlerinizle olgunlaştırıyoruz.

Geliştirme

Onaylanan tasarımı güvenli ve performanslı şekilde kodluyoruz.

Test ve Yayın

Fonksiyon, güvenlik ve mobil testlerinin ardından projeyi yayına alıyoruz.

Eğitim ve Destek

Yönetim paneli eğitimi veriyor, teslim sonrası destekle yanınızda kalıyoruz.

Referanslar

İlgili proje hikâyelerimiz

Sık Sorulan Sorular

Sinop Rezervasyon Sistemi hakkında merak edilenler

Sistem komisyon alıyor mu?
Hayır; kurduğumuz sistem sizin kanalınızdır ve rezervasyon başına komisyon almaz. Sabit kurulum ve yıllık kullanım maliyetiyle çalışır; ödeme altyapısının banka/POS komisyonları ise ilgili sağlayıcının tarifesine tabidir.
Sinop’ta kurulum ne kadar sürer?
Standart kurulum 1-3 hafta içinde yayına alınır: takvim ve fiyat kuralları tanımlanır, ödeme entegrasyonu test edilir, ekip eğitimi verilir. Sezon öncesi yoğun dönemler için hızlandırılmış plan yapılabilir.
Ön ödeme almak zorunda mıyım?
Hayır; ön ödemeli, kapora ile veya ödemesiz onay modellerinden işletmenize uygun olan kurulur. Gelmeme oranı yüksek işletmelere en azından kapora modelini öneriyoruz; fark ilk ayda ölçülür.
Çift kayıt gerçekten engelleniyor mu?
Evet; takvim tek doğruluk kaynağıdır ve aynı tarih-kontenjan ikinci kez satılamaz. Telefonla aldığınız rezervasyonu da panele girersiniz; site takvimi anında kapanır.
Booking gibi platformlarla birlikte kullanabilir miyim?
Evet; önerdiğimiz model de budur: platformlar vitrin, kendi siteniz komisyonsuz ana kanal. İhtiyaca göre takvim senkronizasyonu kurularak çift satış riski yönetilir.

Son güncelleme: 25 Ağustos 2026

Sinop için Rezervasyon Sistemi projenizi konuşalım.

İhtiyacınızı anlatın, size özel yol haritası ve net teklifle hızla dönelim.